image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA!

Od 25 maja 2020 roku Wypożyczalnie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie wraz z Filiami wznawiają swoją działalność. Do odwołania zamknięte pozostają wszystkie Czytelnie. Zmianie ulegają godziny otwarcia i zasady udostępniania zbiorów.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Motyw szczęścia w literaturze - warsztaty metodyczne zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu
Wpisany przez Maciej Bidelski   
piątek, 08 listopada 2019 15:21

Cóż to takiego jest szczęście ? Tu każdy może mieć swoje zdanie, ale jest kilka rzeczy, które wymieniane są na pierwszym miejscu : rodzina, zdrowie, miłość. Oczywiście ważne są pieniądze, ale jak już dawno temu stwierdziła Marilyn Monroe, „Pieniądze szczęcie nie dają. Dopiero zakupy.” Właśnie o szczęściu w sposób subiektywny dyskutowaliśmy 6 listopada br. na warsztatach metodycznych, które poprowadziła Iwona Szagała z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Warszawie.

1 10

Spotkanie odbyło się w nowej, przestronnej bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Maz. Uczestnikami byli nauczyciele bibliotekarze z powiatu warszawskiego zachodniego. Powitała nas Pani Dyrektor Halina Władyka.

21 8 4

Zajęcia były bardzo aktywne. Uczestnicy losowali kartę, która kojarzy im się ze szczęściem oraz hasło – myśl przewodnią. Następnie uzasadniali swój wybór i komentowali hasło. To był moment prawie intymny, bo każdy mógł wyznać coś osobistego. To wszystko dzięki Pani Iwonie, która stworzyła tak wyjątkową i sprzyjającą atmosferę. Było to wszystkim bardzo potrzebne.

13 14 15 17

Prowadząca zaprezentowała ciekawą literaturę zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, której tematem przewodnim jest szczęście. Większość z tych książek Biblioteka Pedagogiczna ma w swoich zbiorach.

20 3

Po spotkaniu była dalsza dyskusja przy kawie i herbatce. Na zakończenie Agnieszka Nowicka, bibliotekarka tej placówki, oprowadziła nas po szkolnym obiekcie. Pani Agnieszce i Pani Dyrektor dziękujemy za zaproszenie i miłą gościnę.

18 19

Poprawiony: piątek, 08 listopada 2019 15:32