image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA!

Od 25 maja 2020 roku Wypożyczalnie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie wraz z Filiami wznawiają swoją działalność. Do odwołania zamknięte pozostają wszystkie Czytelnie. Zmianie ulegają godziny otwarcia i zasady udostępniania zbiorów.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

XVIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Wydajemy Własną Książkę”
Wpisany przez Maciej Bidelski   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 12:29

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji” . Tak pisała Maria Dąbrowska i trudno się z tym nie zgodzić. Dowodem na to jest organizowany od osiemnastu lat przez Bibliotekę Pedagogiczną w Błoniu przy współpracy Centrum Kultury, Powiatowy Konkurs Czytelniczy Wydajemy Własną Książkę. Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez rozbudzanie zainteresowań literackich i plastycznych. Jest to doskonała forma wyrażania uczuć i emocji. Opowiadania o swoich zainteresowaniach, przeżyciach i marzeniach, które spełniają się tylko wtedy, kiedy mocno tego chcemy. W tym roku uroczystość odbyła się piątego czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Błoniu. Gośćmi honorowymi byli: Wojciech Białas wicestarosta powiatu, Zenon Reszka burmistrz gminy Błonie, Paweł Kanclerz burmistrz gminy Ożarów Maz., Grzegorz Banaszkiewicz wójt gminy Leszno, Agnieszka Więckowska w imieniu Pani wójt gminy Kampinos Moniki Ciurzyńskiej, Dariusz Sitarski dyr. CK, Beata Waluk naczelnik oświaty w Błoniu i Beata Zaraś z PBW im. KEN w Warszawie. Byli również dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie i rodzice.

2 3 4

Sukcesem konkursu jest to, że nie maleje zainteresowanie tą twórczą zabawą. Są tacy, którzy piszą książki od I klasy poprzez wszystkie kolejne, aż do ostatniego etapu edukacji podstawowej. Są wśród nich Dorota Chmielniak i Zuzanna Paziewska z Ożarowie Maz. Obie uczennice tworzyły wyjątkowo piękne książki, zdobywając najwyższe wyróżnienia. Na szczególne uznanie zasługuje również Julia Dziedzic z Kampinosu, która każdego roku zachwyca swoimi pomysłami. Jej tegoroczna praca Prosto z ula opowiada o życiu pszczół. Przed rozdaniem nagród kilka słów do uczestników i zaproszonych gości powiedział burmistrz Zenon Reszka. Pogratulował pomysłu na konkurs, który integruje uczniów z różnych gmin i już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego lokalnego środowiska.

7 8 9

Można powiedzieć, że w tym roku konkurs WWK osiągnął swoją dojrzałość. Z okazji XVIII edycji zostały przygotowane specjalne przypinki, które rozdano wszystkim uczestnikom. W tegorocznej edycji wzięło udział 146 uczniów, którzy wykonali 133 prace.

10 11 12

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia :
14 tytułów ZŁOTEJ KSIĄŻKI otrzymali : Martyna Zaborowska ze SP w Płochocinie, Krzysztof Gołębiewski i Szymon Kielak ze SP w Lesznie, Maria Kowalska i Danuta Nietubyć ze SP w Zaborowie, Justyna Mularczyk, Klara Remblewska, Karolina Chmielniak, Dorota Chmielniak i Maciej Kochański ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Natalia Domuracka ze SP nr 1 w Błoniu, Hanna Dunajewska ze SP nr 3 w Błoniu oraz Sebastian Orzechowski i Julia Dziedzic ze SP w Kampinosie.

ZK

18 tytułów SREBRNEJ KSIĄŻKI otrzymali : Konrad Bocheński, Wiktoria Kisiel, Nela Jędrych, Karolina Stanuch, Oliwia Narożnik, Joanna Sałek, Julia Straczuk i Zuzanna Jankowska ze SP w Zaborowie, Anna Kochańska, Julia Chyży, Zofia Dżyżdżyk, Weronika Bogucka i Maja Wygowska ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Michalina Cegłowska, Hanna Orłowska i Martyna Trzaskoma ze SP nr 2 w Błoniu, Ewelina Leszczyńska ze SP nr 4 w Błoniu, Zuzanna Koceniak ze SP w Bieniewicach

SK

Ponadto przyznano :

9 DYPLOMÓW MŁODEGO LITERATA otrzymali : Natalia Kasperek, Weronika Wolska-Rzewuska, Kuba Kajewski, Kinga Kaczanowska ze SP w Płochocinie, Julia Rusztecka i Hanna Wereska ze SP w Zaborowie, Zuzanna Paziewska ze SP nr 1 w Ożarowie Maz., Oliwia Rylska ze SP nr 4 w Błoniu, Rafał Lisicki ze SP w Bieniewicach.

DML2

8 wyróżnień w III kategoriach

III KATEGORI

41 wyróżnienia w II kategoriach

II KATEGORIE

37 wyróżnień w I kategorii

oraz 18 dyplomów za udział.

Nagrody dla uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia w jednej kategorii i dyplomy za udział, zostały przekazane do szkół. Odbiorą je na zakończenie roku. Wydajemy Własną Książkę to konkurs w którym nie ma przegranych, są tylko zadowoleni Taką możliwość zapewniają nam od lat nasi wspaniali i hojni sponsorzy. Im zawdzięczamy radość i zadowolenie dzieci oraz to, że tak chętnie i licznie biorą w tym konkursie udział. Należą do nich : Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Zenon Reszka Burmistrz Gminy Błonie, Paweł Kanclerz Burmistrz Gminy Ożarów Maz., Grzegorz Banaszkiewicz Wójt Gminy Leszno, Monika Ciurzyńska Wójt Gminy Kampinos i Beata Zych Dyrektor PBW im. KEN w Warszawie. Tradycją jest, że przy rozdawaniu nagród pomagają nam goście honorowi. Dla dzieci to dodatkowe wyróżnienie.

13 14 19 23 27 32

Po ceremonii rozdania nagród i zrobieniu wspólnych zdjęć, przez Pana Marka Zdrzyłowskiego, roześmiane i szczęśliwe dzieci zostały zaproszone na sok i pyszne drożdżówki z Piekarni Emilii i Jerzego Piotrowskich w Błoniu.

34 35

W holu zorganizowana została wystawa prac konkursowych, która zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

D E F
5 6 7a

Gości zaproszono do wiejskiego stołu na tradycyjny staropolski poczęstunek.  H

Były rozmowy i wymiana wrażeń z uroczystości oraz pomysły na kolejne ciekawe opowieści. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu. Relacje z imprezy oraz galeria zdjęć, autorstwa Marka Zdrzyłowskiego, będzie dostępne na stronie Biblioteki www.pbw.waw.pl na stronie powiatu www.pwz.pl oraz na Oficjalnym Serwisie Gminy Błonie i Ożarów Maz.
Wszystkie prace można oglądać na wystawie, czynnej do 26 lipca w Bibliotece Pedagogicznej, w godzinach pracy placówki. Po zakończeniu wystawy książki zostaną przekazane do bibliotek szkolnych poszczególnych szkół.

Anna Buźniak


Poprawiony: wtorek, 11 czerwca 2019 11:01