image1 image2 image3

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że limit miejsc na konferencje metodyczne "Antidotum na hejt" został wyczerpany. Przyjmujemy tylko zapisy na listy rezerwowe.

23 października 2019 r. dla szkół podstawowych [program],
6 listopada 2019 r. dla szkół ponadpodstawowych [program].


Zgłoszenia przyjmuje Wydział Wspomagania Edukacji:
wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl,
udzielanie informacji pod nr tel. 22 810 46 64 wew. 110 lub 501-379-703

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Analiza tekstów literackich metodą Klanzy - warsztaty metodyczne
poniedziałek, 19 marca 2018 13:10

Marzec to czas, kiedy wszyscy z utęsknieniem oczekujemy wiosny, dlatego też 7 marca zorganizowaliśmy pierwsze wiosenne spotkanie dla nauczycieli bibliotekarzy z powiatu warszawskiego zachodniego. Warsztaty na temat Analiza tekstów literackich metodą Klanzy poprowadziła pani Barbara Szczepaniak z Wydziału Wspomagania Edukacji w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Wszystkich przybyłych na spotkanie oraz prowadzącą powitała kierownik biblioteki Anna Buźniak.

5 6

Klanza to ciekawa forma pracy z uczniem poprzez zabaw, stwarza warunki do uczenia się przez działanie, przeżywanie i odkrywanie. W pełni aktywizuje wszystkich biorących udział w zajęciach. Daje możliwość zaprezentowania niekonwencjonalnych metod pracy z tekstem literackim przy jednoczesnym dbaniu o dobrą zabawę i przyjazną atmosferę uczestników.

9 10 11

Prowadząca opowiedziała o swoich pomysłach na ciekawe zajęcia z tekstem literackim, następnie podzieliła uczestników na grupy, przydzielając różne zadania do realizacji. Zaprezentowane zostały również karty do snucia opowieści, a także pozycje książkowe i sposoby innowacyjnego wykorzystania ich podczas zajęć lekcyjnych. Wśród najciekawszych i wzbudzających najwięcej emocji należy wyróżnić książki: Dawniej, czyli drzewiej Małgorzaty Strzałkowskiej, Czarodzieje mogą wszystko Dariusza Chwiejczyka oraz Kłopot i Oczy – książki artystyczne Iwony Chmielewskiej.

12 13

Po aktywnych zajęciach był czas na kawę i ciekawą dyskusję na tematy związane z pracą biblioteki szkolnej. Uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie i chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu zajeciach. Pani kierownik podziękowała prowadzącej Basi Szczepaniak za inspirujące warsztaty. Wszyscy zainteresowani otrzymali zaświadczenia oraz wykaz zabaw i pomysłów przygotowany przez p. Basię.

7 8

Na koniec przypomniałyśmy o zbliżającym się terminie kolejnej edycji konkursu Pięknego czytania i konkursu WWK.

Agnieszka Abramowska


Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 13:24