image1 image2 image3

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że limit miejsc na konferencje metodyczne "Antidotum na hejt" został wyczerpany. Przyjmujemy tylko zapisy na listy rezerwowe.

23 października 2019 r. dla szkół podstawowych [program],
6 listopada 2019 r. dla szkół ponadpodstawowych [program].


Zgłoszenia przyjmuje Wydział Wspomagania Edukacji:
wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl,
udzielanie informacji pod nr tel. 22 810 46 64 wew. 110 lub 501-379-703

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Kluczowe kompetencje uczniów – warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej
piątek, 01 grudnia 2017 12:43

22 listopada br. gościliśmy w naszej Bibliotece Panią Sylwię Bąbik – kierownika Biblioteki Pedagogicznej Filii w Grodzisku Maz. Tematem warsztatów przeprowadzonych dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych powiatu warszawskiego zachodniego były kluczowe kompetencje uczniów w świetle nowej reformy. Pani Sylwia przybliżyła nam wagę rozwijania kluczowych kompetencji w szkole. Wśród ośmiu kluczowych kompetencji wyróżniamy przedmiotowe: porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne, podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne oraz ogólne, czyli: umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, poczucie inicjatywy i przedsiębiorczość, świadomość i ekspresję kulturową. Nauczyciele mają obowiązdek rozwijać na swoich zajęciach każdą z nich, aby uczniowie opuszczający szkolne mury byli wyposażeni we wszystkie wymienione umiejętności.

DSCN8656 DSCN8660

Na warsztatach otrzymaliśmy gotowe propozycje do wykorzystania na lekcjach oraz dzieliliśmy się własnymi pomysłami. Usłyszeliśmy fantastycznie opowiedzianą przez grodziską bajarkę Legendę o młynarzu i dowiedzieliśmy się, jak wykorzystywać teksty literackie do realizacji priorytetów edukacyjnych państwa na nowy rok szkolny. Prowadząca podzieliła się z nami również swoim doświadczeniem w pracy nad szkołą ćwiczeń, która powstaje w Grodzisku Mazowieckim.
Dziękujemy Pani Sylwi za ciekawe i inspirujące warszty a nauczycielom bibliotekarzom za aktywny w nich udział.

Poprawiony: piątek, 01 grudnia 2017 12:50