image1 image2 image3 image4 image5

„11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”

źródło: UCHWAŁA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

BM
Dziękujemy księgarni internetowej BookMaster za nieodpłatne przekazanie książek.

3.06.2017 - II Noc bibliotek
Wpisany przez Maciej Bidelski   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 14:28

Za nami kolejna Noc Bibliotek w Grodzisku Maz. Można ją opisać parafrazując słowa znanej piosenki: „Była, była zabawa, dużo się działo i trochu nocy było mało. Było głośno, było radośnie, gry i spotkania trwały prawie całą noc”. Bawili się z nami uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, nauczyciele, przyjaciele biblioteki, bliscy z naszych rodzin, ci młodsi i ci trochę starsi. Zachęcaliśmy do obejrzenia filmu familijnego, do pobuszowania w magazynach bibliotecznych i udziału w grze dydaktycznej „Szperacze”, do spotkań z trzema „Żywymi Książkami”: Baśnią, Opowiastką filozoficzną i Bajką z sukcesem w tle, do przeniesienia się w świat Teatrzyku Kamishibai i wreszcie do spróbowania swoich sił w rozlicznych grach stolikowych. Dzięki życzliwości Pana Starosty Marka Wieżbickiego nagrodziliśmy tych gości, którzy włożyli wiele serca w spotkanie z nami w tę niezwykłą Noc Bibliotek. Nasyconych duchowo wspomagaliśmy słodkościami oraz wypiekami przygotowanymi własnoręcznie i w wielkim pospiechu :) Same też świetnie się bawiłyśmy, poprzebierane w stroje budzące u niektórych wielkie zdziwienie a u innych niebywały zachwyt.
Serdeczne podziękowania kieruję do moich Kochanych Koleżanek: Reni, Mariolki i Wandzi. To dzięki nim 3 czerwca 2017 roku Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Maz. była prawdziwie bajecznym miejscem. Dziękuję Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie Panu Piotrowi Ciesielczykowi oraz Pani Monice Wojtyniak za pomoc w zorganizowaniu imprezy i zadbanie, by mieszkańcy miasta mogli podziwiać pięknie poprzebieranych uczniów udających się do naszej Biblioteki. Wreszcie z całego serca dziękuję dwóm wspaniałym gawędziarzom Panu Sławkowi Żbikowskiemu i Księdzu Darkowi Paterowi, którzy znaleźli czas, by spędzić go z nami i naszymi gośćmi. Jak udanie pasuje do wszystkich wymienionych przeze mnie osób ta oto złota myśl: „ Szanuj ludzi, którzy zawsze znajdą dla ciebie czas w swoim napiętym grafiku ale kochaj tych, którzy nawet nie pomyślą o grafiku, gdy ich potrzebujesz.”

1 2 3 5 4 7 9 11 12 13 6 8 10

Sylwia Bąbik


Poprawiony: poniedziałek, 05 czerwca 2017 14:45