image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA!

Od 25 maja 2020 roku Wypożyczalnie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie wraz z Filiami wznawiają swoją działalność. Do odwołania zamknięte pozostają wszystkie Czytelnie. Zmianie ulegają godziny otwarcia i zasady udostępniania zbiorów.

czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE2

MOODLE

quizy

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

18.10.2016 r. - Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim w ramach cyklu Literackie wtorki
wtorek, 25 października 2016 09:28

Marcin Szczygielski gościł w naszej bibliotece już po raz kolejny. Na spotkanie 18 października 2016 roku przyjechali uczniowie ze szkół podstawowych Pomiechówka, Legionowa i pobliskiego Kamionka.

Pisarz opowiadał o swoich książkach dla dzieci i młodzieży. O tych nagrodzonych, jak „Omega”, „Czarny Młyn” czy „Arka czasu”, i o tych najnowszych. Spotkanie odbyło się z okazji premiery najnowszej, trzeciej już książki z cyklu o Mai, ciabci, kocie i Foksi - „Kjątwa dziewiątych urodzin”. W planach Autora jeszcze dwie powieści o niezwykłych przygodach Mai. Poprzednie to „Czarownica piętro niżej” i „Tuczarnia motyli”. Marcin Szczygielski przeczytał fragmenty tych książek, a ponieważ pięknie czyta, dzieci siedziały zasłuchane. Potem dosłownie zasypały Autora pytaniami! Wnikliwymi, ciekawymi, czasem zabawnymi, na które pisarz odpowiadał cierpliwie i z uśmiechem. I długo podpisywał książki.

Do zobaczenia wiosną! A tymczasem zapraszamy do kina. Już wkrótce, 4 listopada, na ekrany wchodzi film zrealizowany na podstawie nagrodzonej powieści Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”. Gratulujemy!

z 1 z 2 z 3 z 4 z 5

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 09:34