image1 image2 image3 image4 image5 image6

„Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli.”

  • Źródło: Rok 1863, Wstęp, 1924

Patron roku 2017 Józef Piłsudski

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

BM
Dziękujemy księgarni internetowej BookMaster za nieodpłatne przekazanie książek.

Gry
Wpisany przez Maciej Bidelski   
wtorek, 20 września 2016 12:53

Chroń przyrodę z celnikami [Gra], Piotr Siłka, Mariusz Sidor; oprac graf. Magdalena Markowska, Anna Gabriela Trzpil; oprac meryt. Karolina Fyszel-Koźlicka [et al.], Błonie, RegioConsulting, cop. 2015, GCWYP 211 PD.

(ZAMÓW)

zdjec0002

Gra edukacyjna dla 2-5 graczy, w wieku 10+. Gra powstała na zlecenie Izby Celnej w Warszawie. Poza dobrą zabawą gra ma zainteresować graczy ciekawostkami dotyczącymi gatunków rośli i zwierząt objętych konwencją CITES oraz uwrażliwić graczy na problem zagrożenia wyginięcia tych gatunków w związku z nielegalnym wywozem z krajów pochodzenia okazów i produktów z nich wykonanych. Gracze dowodzą specjalnymi grupami funkcjonariuszy celnych, których zadaniem jest rozbicie siatki przemytników zajmującej się nielegalnym przywozem do Polski zagrożonych wyginięciem zwierząt i roślin objętych konwencją CITES. Należy wykorzystać swój spryt, zmysł obserwacji oraz czujność, aby wykryć w oddziałach celnych jak najwięcej prób przemytu towarów nielegalnych i tym samym zniechęcić przemytników do swojej dalszej działalności. Od skuteczności graczy zależy los zagrożonych wyginięciem zwierząt i roślin. Zawiera: 1 planszę, 5 znaczników graczy, 25 znaczników funkcjonariuszy celnych, 15 żetonów akcji specjalnych, 1 żeton gracza rozpoczynającego, 110 kart bagaży, 1 instrukcja z suplementem zawierającym informacje o okazach CITES.

Źródło: http://www.regiogames.pl/nasze-gry/chron-przyrode-z-celnikami


Kwartet z plasteliny [Gry], il. Ewa Kozyra-Pawlak, Warszawa, Granna, 2003, GCWYP 176 PD, GCWYP 177 PD.

(ZAMÓW)

zdjec0004

Gra dla 3-4 graczy w wieku 4-8 lat. Seria gier z "Klubu Przedszkolaka" to proste, powszechnie lubiane gry dla małych dzieci i przedszkolaków. Każda gra rozwija inną umiejętność - wyrabia sprawność ręki, uczy cyfr, literek, nazw zwierząt itp. W tej grze zabawa polega na ulepieniu figurki pokazanej na wylosowanym obrazku. Zawartość pudełka: 28 kart, 2 laski plasteliny, instrukcja.

 

 

 

 

 

 

 

 


Początki państwa polskiego. Puzzle historyczne [Gra], aut. il. Magdalena Markowska, Błonie, QUBUM Grupa Wydawnicza REGIO, cop. 2016, GCWYP 208 PD.

(ZAMÓW)

zdjec0005

Dla dzieci 5+
Puzzle dla dzieci w wieku powyżej 5 lat. Układanka składa się z 84 dużych elementów tworzących po ułożeniu ilustrację o nieregularnych kształtach o wymiarach 64 x 46 cm. Na pudełku znajdują się legendy i informacje o ważnych wydarzeniach z początków państwa polskiego, gra ćwiczącą spostrzegawczość oraz specjalny kod, który pozwoli pobrać ze strony kolorowanki i kolejne gry utrwalające wiadomości zawarte na puzzlach. Puzzle zostały stworzone aby w interesujący sposób przybliżyć dzieciom historię początków państwa polskiego w oparciu o kilka wybranych wydarzeń z okresu wczesnopiastowskiego. Barwne scenki, często humorystyczne, nawiązują zarówno do istotnych faktów historycznych (ślub Mieszka I i Dobrawy, chrzest Polski, bitwa pod Cedynią, bitwy z Wieletami), jak i podań (legenda o Lechu, Czechu i Rusie, legenda o Popielu). Ze względu na różnorodność przedstawionych scenek, postaci i zwierząt, puzzle będą odpowiednie i dla chłopca, i dla dziewczynki. Zarówno sama ilustracja, jak i informacje umieszczone na pudełku mogą być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o początkach państwa polskiego.

Źródło: https://www.qbum.pl/produkt/poczatki-panstwa-polskiego


Memory Game – Clothes, Legionowo, Regipio, 2013, GCWYP 195 PD.

(ZAMÓW)

zdjec0001

Gra edukacyjna dla graczy w każdym wieku. Liczba graczy: 2-5. Gra pamięciowa jest jednym z najlepszych sposobów nauki koncentracji i ćwiczenia pamięci. English memory game spełnia dodatkowo istotne zadanie. Uczy angielskich słówek mimowolnie. Gracze pochłonięci są głównie poszukiwaniem par obrazów (jednego z podpisem angielskim, drugiego z polskim) oraz zdobyciem punktów, a powtarzanie słówek następuje przy okazji. Zawartość: 72 kartoniki, 36 słówek związanych z ubraniami. Na opak.: "Happy English Games".

Źródło: http://regipio.com/reg/?product=w-pakiecie-taniej-50

 

Wyboru dokonała JM (marzec 2017 r.)

O'Connor Rory, Rory's Story Cubes [Pomoce dydaktyczne] = Kości opowieści [Gra], Gdańsk, Wydawnictwo Rebel, cop. 2015, GCWYP 90 PD.

(ZAMÓW)

zdjecie 0004

Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Prosta w założeniach gra, która bawiąc rozwija pomysłowość i wyobraźnię. Jest nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność grą dla całej rodziny lub grona przyjaciół. Gra polega na tym, żeby rzucić kośćmi i na podstawie wylosowanych obrazków tworzyć historię. Gra dla użytkownika powyżej 6 lat. Instrukcja w jęz. pol. i ang. Liczba graczy od 1 do każdej ilości. Czas gry: ok. 2 - 20 minut. Gra Story Cubes zawiera 9 dodatków: 1. Story Cubes : medycyna, 2. Story Cubes : mity, 3. Story Cubes: poszlaki, 4. Story Cubes : galaktyka, 5. Story Cubes : sport, 6. Story Cubes : prehistoria, 7. Story Cubes : baśnie, 8. Story Cubes : strachy, 9. Story Cubes : zwierzęta Gra Story Cubes zdobyła wiele nagród, m.in.: Wielka Brytania - Imagination Gaming Silver Award 2013, Original The Slow Toy Movement Award 2012, The Independent Toy Awards 2012, Polska - Kids’ Biz Fair 2013, USA - PAL Award 2012, Parent's Choice Award 2011, Creative Child Magazine Seal Of Excellence 2010, Major Fun Keeper Award 2010, Oppenheimer Toy Portfolio Gold Seal 2010, Dr. Toy 10 Best Games Winner 2009, iParenting Media Award 2009, Australia - Best Game, It’s A Good Toy Awards 2012, Educational Toy of The Year 2012.

 


Paluszek [Pomoce dydaktyczne]. Zabawka edukacyjna [Gra], Lublin, Wydawnictwo JKT, Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2013], GCWYP 60 PD.

(ZAMÓW)

zdjecie 0002

Gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych, do domowej rozrywki, w edukacji przedszkolnej i szkolnej, w terapii zaburzeń w sferach percepcji wzrokowej, motorycznej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Gra zawiera: czarne pudełko – optymalnej wielkości i takim kształcie, by zmieściło się w dłoni dziecka: dwuczęściowa podstawa z plastiku nietransparentnego z 37 otworami wielkości opuszka palca, transparentna pokrywa montowana z podstawą na zatrzaski do wielokrotnego otwierania i zamykania. W środku 24 plastikowe kulki w 4 kolorach. Komplet kart z 18 różnymi układami kolorowych kulek oraz karty blanko. Gra dla 1-2 osób, od 4 lat. Zabawa polega m.in. na tym, że grający wybierają jedną kartę z układem kolorowych kulek, a następnie opuszkami palców przekładają kulki w otworach podstawy tak, aby odtworzyć wzór z karty. Można tworzyć własne wzory, a następnie utrwalać je kredkami lub flamastrami na kartach blanko lub można wymieniać się kartami.

 

 

 


Raman Ely, Saga [Pomoce dydaktyczne] [Gra], Kirchzarten, Moritz Egetmeyer, cop. 1989, GCWYP 96 PD.

(ZAMÓW)

zdjecie 0003

Gra zawiera 55 kart obrazkowych do układania bajek, mitów i legend. Karty służyć mogą moderowaniu zarówno spotkań towarzyskich, jak i tych prowadzonych przez specjalistów różnych dziedzin – pedagogów, psychologów, terapeutów, coachów czy trenerów. Z kart metaforycznych korzystać może każda osoba poszukująca otwartego dialogu z drugim człowiekiem. Karty SAGA przedstawiają sytuacje rozgrywające się w krainie baśni, krainie która istnieje, choć nie ma jej na żadnej mapie. Każda z kart może być początkiem baśniowej opowieści. W grze SAGA nie jest ważne to, czy coś jest fałszywe czy prawdziwe, rzeczywiste czy zmyślone. Grę można łączyć z innymi zestawami kart. Karty metaforyczne stymulują kreatywność i komunikację. Dystrybutorem kart metaforycznych w Polsce jest Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

 

 

 

 

 


Puzzle edukacyjne [Pomoce dydaktyczne]. Od litery do słowa [Gra], Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2015], GCWYP 160 PD.

(ZAMÓW)

zdjecie 0001

Gra edukacyjna dla dzieci przedszkolnych i rozpoczynających naukę w szkole. Dla 1-2 osób, od 5 lat. Puzzle Edukacyjne „Od litery do słowa” wprowadzają w świat liter, uczą rozpoznawania, nazywania i wyszukiwania liter wśród innych, uczą różnicowania liter o podobnych kształtach, przygotowują do nauki pisania liter pojedynczo i w sylabach, uczą tworzenia i czytania sylab oraz wyrazów jednosylabowych z poznanych liter, przygotowują do wczesnej nauki czytania metodą globalną czyli całymi wyrazami.

 

 

 

 


Drążki edukacyjne [Pomoce dydaktyczne] [Gra], Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2015], GCWYP 18 PD.

(ZAMÓW)

zdjecie 0006

Gra dla przedszkolaków i dla dzieci w nauczaniu początkowym. Drążki edukacyjne wchodzą do grupy zabawek wspomagających rozwój talentów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Służą rozwojowi zdolności twórczych oraz cech takich, jak spostrzegawczość, koncentracja i umiejętność obserwowania, analizowania i wyciągania wniosków, tworzenia logicznych struktur i kombinacji. Zestaw zawiera: 6 drewnianych drążków, 40 drewnianych klocków w 5 kolorach (żółtym, pomarańczowym, czerwonym, zielonym i niebieskim), drewnianą podstawę służącą do ustawiania drążków, drewniane pudełko pełniące funkcję opakowania. Do zestawu dołączony jest komplet plansz z 40 wzorami w skali 1 : 1, opartymi na przemyślanej kombinacji klocków, uwzględniającymi zasadę stopniowania trudności. Wzory są podzielone na 4 grupy w zależności od rodzaju klocków i poziomu trudności.

 

Wyboru dokonała JM (styczeń 2017 r.)

Wiśniewska Grażyna, Quiz Granny o przysłowiach. Do trzech razy sztuka! [Gra], Warszawa, Granna, 2002, GCWYP 164 PD.


zdj. w1

Gra edukacyjna dla 1-6 graczy w wieku powyżej 9 lat. Gra zdobyła nagrodę Edukacja '99 przyznaną podczas 6. Targów Książki Edukacyjnej w kategorii Pomoce Dydaktyczne. Gra zawiera 180 kart. Na dziewięćdziesięciu z nich znajdują się fragmenty przysłów, które trzeba prawidłowo dokończyć. Dokończenie należy wybrać spośród trzech różnych odpowiedzi. Na pozostałych kartach umieszczone są ilustracje dla przysłów. Gra pogłębia znajomość przysłów, wyjaśnia ich znaczenie i wzbogaca język. Karty mogą być pomocne w grze w kalambury.
Zawartość pudełka : 90 kart z pytaniami, 90 kart z ilustracjami, plansza do gry, 6 pionków, kostka, instrukcja.

 

 

 

 

 

 

 


Pawlak Paweł, Czarny Piotruś [zawody]. Gra w karty [Gra], Warszawa, Granna, 2003, GCWYP 179 PD, GCWYP 178 PD.


zdj. w2

Gra edukacyjna dla dzieci w wieku 4-7 lat. Gra wydana w serii prostych, powszechnie lubianych gier dla małych dzieci i przedszkolaków - Klub Przedszkolaka. Każda gra rozwija inną umiejętność - wyrabia sprawność ręki, uczy cyfr, literek, nazw zwierząt itp.
Zawartość pudełka: 29 kart, 14 par i Piotruś, instrukcja - książeczka o zawodach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Baghramian Arvick, Odkrycia. Poznać i zrozumieć siebie. Gra planszowa dla dzieci i dorosłych [Gra], Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2015], GCWYP 41 PD.


zdj. w3

Gra dla 2-4 osób, od 3 lat. Okrycia to gra pomocna w pracy indywidualnej i grupowej, w środowisku terapeutycznym oraz szkolnym. Dla rodziców, którzy mają trudności komunikacyjne w relacji ze swoimi dziećmi oraz dla tych, którzy chcieliby lepiej poznać samych siebie. W skład gry wchodzą: kolorowa plansza do gry, 30 kart ilustrowanych, 4 karty do zadawania pytań, 2 karty do indywidualnej historii, 4 drewniane pionki – kolorowe zwierzątka, drewniana kostka do gry, książeczka z instrukcją gry.

 

 

 

 


Piramida logopedyczna L2. B-p, d-t, w- f. Układanka edukacyjna [Gra], Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2015], GCWYP 62 PD.


zdj. w4

Gra edukacyjna dla dzieci w wieku od 6 lat. Gra przydatna w pracy dla logopedów, terapeutów, nauczycieli i rodziców dzieci, które nie opanowały jeszcze umiejętności poprawnego pod względem artykulacyjnym wysławiania się, mają problemy w komunikacji z otoczeniem oraz trudności w czytaniu i pisaniu. Piramida Logopedyczna L-2 składa się z 30 zadań dostosowanych materiałem ćwiczeniowym do utrwalania liter : b-p, d-t, w-f.
Zawartość pudełka to 25 trójkątów równobocznych.

 

 

 

 

 

 


Paleta. Wyprawka pierwszoklasisty, Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2015], GCWYP 56 PD.


zdj. w5

Gra edukacyjna dla uczniów klas początkowych, zalecana przez pedagogów i psychologów. Gra rozwija u dziecka spostrzegawczość i koncentrację, uczy myślenia i zapamiętywania oraz kształtuje osobowość i charakter. Gra jest oparta na podstawowych założeniach programowych nauczania zintegrowanego: dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, łączenie w pary obrazków logicznie do siebie pasujących, rozpoznawanie i utrwalanie nazw zwierząt, owoców i warzyw, rozpoznawanie liter alfabetu – pierwsze litery nazw obrazków, łączenie sylab w proste wyrazy, łączenie wyrazów jednosylabowych z obrazkami.

 

 

 

Wyboru dokonała JM (listopad 2016 r.)

Roubira Jean-Louis, Dixit Odyseja [Gra], Wydawnictwo Poitiers : Libellud, [2009], GCWYP 80 PD.


gry1

Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny. Gra została stworzona przez lekarza dla młodych pacjentów, u których zaobserwowano trudności w formułowaniu wypowiedzi oraz relacjach z innymi ludźmi. Gra została nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009. Otrzymała także nagrodę Golden Ace, French Game of the Year oraz została nominowana do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres w 2010 roku. Gra dla 3 - 12 osób. Czas rozgrywki ok. 30 minut. Dla graczy od 8. roku życia. Do tej gry dostępnych jest 5 dodatków: Dixit 2: przygody, Dixit 3: podróże, Dixit 4: początki, Dixit 5: marzenia, Dixit 6: wspomnienia. Dystrybucja w Polsce: Rebel. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.
Zawiera: 1 planszę, 84 wielkoformatowe karty, 12 tabliczek głosowania, 24 znaczniki głosowania, 12 drewnianych pionków królików.

 

 

 

 


Bartkowicz Marek, Zagadki Smoka Obiboka [Gra], Warszawa, Wydawnictwo Granna, cop. 2003, GCWYP 167 PD.


gry2

Gra dla 1-6 graczy w wieku 4-7 lat. Gra zawiera 135 kart, na których po jednej stronie znajdują się rymowane zagadki, a po drugiej kolorowe ilustracje - odpowiedzi. W nagrodę za prawidłowo rozwiązaną zagadkę dzieci otrzymują żeton pasujący do obrazków.
Gra otrzymała wyróżnienie w konkursie "Świat przyjazny dziecku" zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, nagrodę Hit 98 - Najlepsze Dla Dziecka miesięcznika "Mamo to ja". Zawartość pudełka: 135 kart z zagadkami, 6 plansz, 36 żetonów i instrukcja.

 

 

 

 

 

 


Klocki GEO [Gra], Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2015], GCWYP 2 PD.


gry3

Klocki GEO to komplet siedmiu drewnianych brył geometrycznych w różnych kolorach i kształtach, zbudowanych z sześciennych kostek o wymiarach 3x3x3 cm. Klocki GEO przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Mogą być pomocne przy stymulowaniu rozwoju umiejętności tworzenia logicznych struktur i kombinacji oraz określania stosunków przestrzennych. Do zestawu dołączona jest książeczka zawierająca 70 ułożeń z uwzględnieniem wzrastającego stopnia trudności.
Klocki mogą być wykorzystywane już w przedszkolu, ale także na zajęciach terapeutycznych ze starszymi uczniami.

 

 

 

 

 

 


Jelinek Jan Amos, Mistrz GETRIKO [Gra], Kraków, Wydawnictwo Epideixis, [2015], GCWYP 23 PD.


gry4

Mistrz GETRIKO to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 8. roku życia. Może w nią grać od 1 do 6 osób. Celem gry jest ćwiczenie spostrzegania i myślenia kombinatorycznego oraz kształtowanie orientacji przestrzennej, intuicji geometrycznej i wyobraźni. Uczy planowania swoich ruchów i przewidywania ruchów przeciwnika. Do wykorzystania na lekcji, zajęciach pozalekcyjnych, w świetlicy i na zajęciach terapeutycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyboru dokonała JM (wrzesień 2016 r.)
Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 11:57