image1 image2 image3

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że limit miejsc na konferencje metodyczne "Antidotum na hejt" został wyczerpany. Przyjmujemy tylko zapisy na listy rezerwowe.

23 października 2019 r. dla szkół podstawowych [program],
6 listopada 2019 r. dla szkół ponadpodstawowych [program].


Zgłoszenia przyjmuje Wydział Wspomagania Edukacji:
wspomaganie.edukacji@pbw.waw.pl,
udzielanie informacji pod nr tel. 22 810 46 64 wew. 110 lub 501-379-703

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

Biblioteka Pedagogiczna na IV Targach Edukacyjnych w Wańkowiczu
wtorek, 08 kwietnia 2014 07:59

W dniu 1 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. M. Wańkowicza odbyły się IV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół średnich z Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Wśród zaproszonych uczelni, oferujących ciekawe kierunki studiów, znalazła się również Biblioteka Pedagogiczna, będąca fachowym zapleczem naukowym dla przyszłych studentów. Targi tradycyjnie otworzył dyrektor Jacek Cieślak. Powitał gości honorowych, wicestarostę powiatu Pawła Białeckiego i burmistrza Błonia Zenona Reszkę. Podziękował Kasi Skierskiej-Wójcik, która jest pomysłodawczynią i organizatorką Targów.

DSC_6458 DSC_6500

Powitał przedstawicieli uczelni i biblioteki oraz licznie przybyłych uczniów ze szkół z Błonia i Ożarowa Maz.

DSC_6463 DSC_6488

Biblioteka Pedagogiczna przygotowała ofertę, niezbędną w przygotowaniu do matury, wśród których znalazły się słowniki, m.in. słownik postaci literackich, motywów i terminów literackich, leksykon dzieł i tematów literatury polskiej oraz literatura i malarstwo, literatura i muzyka, nowa matura -język polski. Ponadto Biblioteka oferuje bogatą literaturę na temat preferowanych przez uczelnie kierunków studiów, m.in.: transport i logistyka, gastronomia i hotelarstwo, turystyka i rekreacja, ekonomia, administracja i zarządzanie, kosmetologia, ochrona środowiska, bezpieczeństwo narodowe i inne. Młodzi ludzie chętnie podchodzili do naszego stoiska, przeglądali książki, kiedy znaleźli coś zgodnego ze swoim zainteresowaniem, pytali o bibliotekę i możliwość skorzystania ze zbiorów oraz warunki zapisu.

DSC_6470 DSC_6475 DSC_6482 DSC_6494 DSC_6499

Z racji targów przygotowaliśmy okolicznościowe zakładki do książek, zawierające podstawowe informacje na temat biblioteki. Młodzież chętnie po nie sięgała.

DSC_6490

W ramach przedświątecznego kiermaszu, można było kupić wykonane własnoręcznie przez uczniów stroiki świąteczne, palmy i inne ciekawe gadżety. Można było również skosztować pysznego chleba ze smalcem oraz domowych wypieków.

DSC_6453

Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Anna Buźniak


Poprawiony: wtorek, 08 kwietnia 2014 09:01