image1 image2 image3 image4 image5

„Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy.”

Henryk Sienkiewicz

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

BM
Dziękujemy księgarni internetowej BookMaster za nieodpłatne przekazanie książek.

Polecamy film miesiąca
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 03 listopada 2011 13:10

W maju

Kino Muranów
Mr. Gaga (2015)

Zdjecie nr 4

Historia izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca – GaGa.
reżyseria: Tomer Heymann
scenariusz: Tomer Heymann
produkcja: HolandiaNiemcySzwecjaIzrael
premiera: 10 marca 2017 (Polska) 14 lipca 2015 (świat)
nagrody: 3 nominacje
http://www.filmweb.pl/film/Mr.+Gaga-2015-757450

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny" (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.
http://kinomuranow.pl/film/mr-gaga


W kwietniu

Kino Muranów

Zdjecie nr 4

Węgierska Wiosna Filmowa
19 - 27 kwietnia

O festiwalu:

Polscy widzowie ostatni raz 5 lat temu mogli obejrzeć wybór węgierskich produkcji, teraz zaś podczas Węgierskiej Wiosny Filmowej otrzymają przekrój najświeższych filmów. Zobaczą zarówno pierwsze kroki debiutantów, jak i dzieła wielkich twórców. Dokonując wyboru filmów chcieliśmy przede wszystkim ukazać wielobarwność węgierskiej kinematografii. W programie znaleźć można cieszący się ogromnym uznaniem publiczności, obfitujący we wspaniałe kreacje aktorskie film muzyczny, wstrząsający dramat, świeże animacje i prawdziwe klasyki. W ciągu kilku dni możemy poznać filmowe oblicze naszego europejskiego sąsiada – chodźmy zatem do kina!

Festiwal odbywa się w ramach obchodów Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017

http://kinomuranow.pl/festiwale-i-przeglady/wegierska-wiosna-filmowa-19-27-kwietnia


W marcu

Zdjecie nr 4

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016)

Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.
reżyseria: Paolo Genovese
scenariusz: Paolo Genovese, Filippo Bologna, Paolo Costella, Paola Mammini, Rolando Ravello
produkcja: Włochy
premiera: 6 stycznia 2017 (Polska) 11 lutego 2016 (świat)
http://www.filmweb.pl/film/Dobrze+si%C4%99+k%C5%82amie+w+mi%C5%82ym+towarzystwie-2016-752725


W lutym

Paterson (2016)
Zdjecie nr 4

reżyseria: Jim Jarmusch
scenariusz: Jim Jarmusch
produkcja: Francja, Niemcy, USA
premiera: 30 grudnia 2016 (Polska) 16 maja 2016 (świat)
nagrody: 1 nagroda i 5 nominacji

Kierowca autobusu prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Laury, tworząc wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami.

http://www.filmweb.pl/film/Paterson-2016-759639


W styczniu

Kino Muranów
Kino według Marii Janion

zdjecie nr 4

O festiwalu:
Przegląd filmów KINO WEDŁUG MARII JANION, dedykowany Profesor z okazji Jubileuszu 90. urodzin (24 grudnia 2016), odbędzie się w kinie MURANÓW w dniach 13 – 19 stycznia 2017 roku.

Na program przeglądu złoży się dziesięć filmów fabularnych – proponowana lista, zaakceptowana przez Profesor, obejmuje następujące tytuły:
Nosferatu – symfonia grozy, reż. F. W. Murnau; Nosferatu wampir, reż. Werner Herzog; Pasja, reż. Stanisław Różewicz; Gorączka, reż. Agnieszka Holland; Zagadka Kaspera Hausera, reż. Werner Herzog; Blaszany bębenek, reż. Volker Schloendorff; Król Edyp, reż. Pier Paolo Pasolini; Danton, reż. Andrzej Wajda; Miłość Adeli H., reż. Francois Truffaut; Zmierzch bogów, reż. Luchino Visconti.
Planowany jest również pokaz dwóch filmów dokumentalnych z udziałem Marii Janion: Obłoki Marii Janion, reż. Krzysztof Bukowski oraz Bunt Janion, reż. Agnieszka Arnold.

„Kino jest sztuką demokratyczną w najwyższym stopniu” – mówiła Profesor, wyprowadzając jego rodowód z romantycznej kultury popularnej, i zgodnie z tym przeświadczeniem analizowała filmy nie tylko na seminariach akademickich (głównie na Uniwersytecie Gdańskim), ale też w wykładach i dyskusjach otwartych dla szerszej publiczności, współpracując między innymi z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Hybrydy” w Warszawie czy z Festiwalem Nowe Horyzonty. Program przeglądu w niewielkim tylko stopniu oddaje zakres filmowych zainteresowań Marii Janion, ilustruje jednak najważniejsze tematy podejmowane przez Profesor: dwoistość ludzkiej natury, demoniczną stronę bytu, nieprzeniknioną tajemnicę egzystencji,hipnotyczny powab zła (zwłaszcza faszyzmu), dialektykę rewolucji, tragiczną ironię losu.

Przeglądowi filmowemu towarzyszyć będzie debata „Kino i fantazmaty” z udziałem, Tadeusza Sobolewskiego („Gazeta Wyborcza”), prof. Małgorzaty Szpakowskiej (Instytut Kultury Polskiej UW)oraz pomysłodawcy projektu, prof. Zbigniewa Majchrowskiego z Uniwersytetu Gdańskiego. W otwartej dyskusji wezmą udział gdańscy i warszawscy wychowankowie Profesor Marii Janion. Zostanie wydany katalog z tekstami Profesor o prezentowanych filmach oraz tekstami o jej rozumienia kina.

Organizatorami projektu są: Urząd Miejski w Gdańsku, klub ŻAK w Gdańsku, Uniwersytet Gdański, Polska Akademia Nauk (Instytut Badań Literackich), Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Gutek Film we współpracy z Goethe-Institut w Warszawie oraz Ambasadą Francji.
Bilety w cenie 15 zł.

http://kinomuranow.pl/festiwale-i-przeglady/kino-wedlug-marii-janion

W grudniu

ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI
Zdjecie nr 4
  • Film fabularny
  • Produkcja: Polska
  • Rok produkcji: 2016
  • Gatunek: Film dla dzieci (młodzieży)
  • Reżyseria : Mariusz Palej
  • Scenariusz : Katarzyna Stachowicz-Gacek, Magdalena Nieć, Adam Wojtyszko
    Na podstawie książki Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”

Film zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci - ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele - magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata "we śnie". Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości. Niezwykła przygoda jedenastoletniego Łukasza, rozpoczyna się w chwili, gdy chłopiec wyrusza z mamą na dawno oczekiwane wakacje. Radosną podroż przerywa tragiczny wypadek, w wyniku którego chłopiec trafia do szpitala. Kiedy odzyskuje przytomność dowiaduje się, że mama, która siedziała za kierownicą jest w śpiączce. Łukasz trafia pod opiekę najpierw sąsiadki a potem nieznanej mu wcześniej ciotki, która zabiera go do prowadzonego przez siebie małego pensjonatu nad morzem. Chłopiec zamieszkuje w dawnym pokoju mamy. W czasie jednej z awantur, Łukasz przypadkowo odkrywa, że niebieskie drzwi jego pokoju stanowią przejście do innej rzeczywistości. Są czymś na kształt portalu między wymiarami. Nieznany świat z początku przeraża chłopca, z czasem staje się dla niego azylem, do którego ucieka w każdej wolnej chwili. Poznaje tam człekopodobną postać o bliżej nieokreślonych zamiarach, która podstępem uwalnia zło. Po wielkiej walce, w której pomagają Łukaszowi miejscowe dzieci udaje się pokonać przeciwności, uratować ciotkę, pensjonat a być może cały świat…

Historia opowiedziana w tym filmie jest próbą oswojenia młodego widza z problemami świata dorosłych: samotnością, bezradnością wobec nieuniknionych zdarzeń, tęsknotą za bliskimi. To też historia o wielkiej sile miłości matki i dziecka. Bohater musi też podjąć walkę ze złem i jego demonicznym uosobieniem. Jest to jednak też film przygodowy, z wartką akcją i tym wszystkim co lubią dzieciaki. Jest więc wątek rodzącej się przyjaźni, jest też potwór oraz pewien gadający ptak...
Za tytułowymi niebieskimi drzwiami czeka świat wyobraźni, snów i wielka tajemnica...
"Za niebieskimi drzwiami" to film o miłości, o walce o życie, ale i o trudnych relacjach. Stan bohatera w tym aspekcie można traktować dosłownie i metaforycznie. W każdej relacji Łukasza z otoczeniem zawsze najpierw mamy do czynienia z "efektem śpiączki" czy też inaczej mówiąc izolacji. Stan, w który zapada, staje się symbolem oddzielenia bohatera do świata zewnętrznego, wewnętrzną blokadą uniemożliwiającą nawiązanie mu bliskich relacji. W film pokazuje próbę budowania tych relacji, pokazuje samotność i siłę wspólnoty, pokazuje miłość i jej determinację. W życiu bohatera jest jeszcze jedna luka, którą stara się wypełnić - brak ojca. Może dla mamy Łukasza łatwiej było nie mówić dziecku o jego ojcu, aby nie wracać do bolesnej przeszłości. Łukasz jednak ma prawo wiedzieć. Instynktownie mitologizuje ojca, aby w krytycznym dla siebie momencie mógł mieć kogoś, kto będzie dla niego wzorem. Potrzebuje odwagi i siły mężczyzny - ojca i pełnej miłości oddania matki. Szukanie swojej tożsamości, przeciwstawienie się apatii i bierności jak również izolacja i trudne relacje rodzinne i rówieśnicze, to nie jest jedynie problem dziecka pogrążonego w stanie jakim znalazł się bohater...

http://filmpolski.pl/fp/index.php?


W listopadzie

Ostatnia rodzina (2016)

Zdjecie nr 4

Reżyseria Jan P. Matuszyński
Scenariusz Robert Bolesto
Produkcja Polska, 2016 r.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…
www.filmweb.pl/


W październiku

Wołyń (2016)

Zdjecie nr 4

Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
scenariusz: Wojciech Smarzowski
premiera: 7 października 2016 (Polska) 23 września 2016 (świat)

http://www.filmweb.pl/


We wrześniu

Kacperiada
Zdjecie nr 4

Język: polski
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2013
Data premiery: 17.09.2016
Gatunek: animowany
Czas trwania: 40 min.
Kategoria wiekowa 6+

Niełatwo mieć 7 lat! Szczególnie gdy trzeba radzić sobie z niedojrzałym publicystą i pedantyczną psycholog zwierzęcą, którzy prywatnie okazują się być twoimi rodzicami. Całe szczęście, że ma się swojego ulubionego superbohatera, który co prawda nie uratuje życia, ale za to wyzwoli wyobraźnię. No i jest jeszcze najlepsza przyjaciółka Ada – na nią zawsze można liczyć!
Kacper i Ada wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, uczą się jak radzić sobie z różnymi emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. Bo tak w ogóle, rodzina, mimo swoich wad, to jedna z najfajniejszych rzeczy na świecie!
Kacperiada to współczesna obyczajowa komedia familijna, przepełniona dużą dawką absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważkie społeczne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.

odcinki w zestawie:
Takie buty, reż.Jakub Tarkowski
Bałagan, reż. Tomasz Lew Leśniak
Według planu, reż. Kamil Polak
Prawie prawda, reż. Michał “Śledziu” Śledziński
On ma, a ja nie, reż. Jakub Tarkowski

Film w repertuarze kina Muranów : sobota, 17.09.2016

http://muranow.gutekfilm.pl/film


W lipcu i sierpniu

4. edycja Wakacji w Kinie Praha

Zdjecie nr 4

od 27 czerwca do 31 sierpnia!
Bo wakacje są od tego, żeby bawić się na całego! Ta dewiza będzie nam przyświecać codziennie od 27 czerwca do 31 sierpnia. Dlaczego akurat wtedy? Ponieważ w Kinie Praha startuje 4. edycja Wakacji w Kinie Praha dla najmłodszych! Będzie dużo śmiechu i zabawy. Od godz. 10:00 do 13:00 dzieciaki przejmują stery i bawią się w najlepsze – najpierw w sali kinowej, na najnowszych produkcjach filmowych, a następnie w holu kina podczas warsztatów plastycznych, edukacyjnych, filmowych, teatralnych i jakich tylko podpowie dziecięca wyobraźnia! Te wakacje będą super!
Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 odbywać się będą poranne projekcje bajek połączone z różnorodnymi warsztatami. W programie m.in.: „Alicja po drugiej stronie lustra” - premiera 26 maja, „Angry Birds Film” - premiera 27 maja, „Gdzie jest Dory” - premiera 17 czerwca, „Wszystkowidząca” - premiera 24 czerwca, „Bardzo Fajny Gigant” - premiera 1 lipca, „Szajbus i pingwiny” - premiera 8 lipca, „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka - Nowe przygody" - premiera 8 lipca, „Daleko na Północy” - premiera 15 lipca, „Epoka Lodowcowa 5: Mocne uderzenie” - premiera 29 lipca, „Boy 7” - premiera 29 lipca, „Kod M” - premiera 12 sierpnia,"Barbie: Gwiezdna przygoda" - premiera 12 sierpnia, „Mój przyjaciel smok” - premiera 19 sierpnia. Po projekcjach bajek zapraszamy na udział w fascynujących warsztatach.

Na wszystkie warsztaty obowiązują rezerwacje – ilość miejsc ograniczona!
W programie Wakacji w Kinie Praha pojawią się następujące atrakcje:
Warsztaty plastyczno – ekologiczne
Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzimy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści – do dzieła! Organizator: Sztukarnia oraz Qurnik Artystyczny
Artystyczne poniedziałki!

Wspólnie stworzymy prace plastyczne o tematyce wakacyjno – filmowej, z wykorzystaniem różnych technik: rysunku, malarstwa i kolażu artystycznego. Organizator: Fundacja Atelier
„Nakręceni” – zabawy z filmem i fotografią
Zabawy z taśmą filmową, poznawanie starej i nowej technologii filmotwórczej, przygotowanie prostych animacji – czyli zamieniamy się w młodych filmowców! Celem zajęć jest pobudzenie artystycznych zainteresowań, ale także nauka spostrzegawczości i poznanie całego procesu twórczego. Organizator: Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci
„Letnie przebudzenie” – Joga dla dzieci
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której najmłodsi nabywają koordynację ruchową oraz umiejętności koncentracji i poprawnego oddechu. Na poziomie fizycznym joga rozwija zręczność i elastyczność, a także ćwiczy prawidłową postawę ciała. Organizator: Joga.ma
Animacje dla dzieci
W programie m.in. zabawy z chustą animacyjną, testy sprawnościowe, zabawy ruchowe, zagadki i wiele innych ciekawych zajęć tematycznych. Organizator: Oligo
Dobra zabawa z kulturą w tle!
Czytanie książek i Szkoła Niezwykłych Opowieści, gry logiczne i zabawy muzyczno-plastyczne, dziecięce karaoke i warsztaty modowe – to tylko niektóre z przygotowanych przez nas atrakcji. Organizator: Kulturalna Niania
Teatr ilustracji „Kamishibai”
Wspólnie udamy się do świata baśni, legend i wierszy, które opowiedziane zostaną przy użyciu niepowtarzalnych ilustracji (także wykonywanych samodzielnie!) i podkładu instrumentalnego granego na żywo. Organizator: Mały Teatr Ilustracji
„Skąd się wzięło moje nazwisko?” - spotkanie z autorem książki
Henryk Martenka – specjalista od nazwisk, dziennikarz prowadzący jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. „Poczet nazwisk polskich”, obecny również w audycji „Cztery pory roku” w radiowej Jedynce. Autor 2 książek: „Skąd się wzięło twoje nazwisko?” oraz „Nazwiska od imion”. Nauka i zabawa w jednym! Organizator: Prószyński Media
Formy Kolory – Uwolnij wyobraźnię!
Z nami pobudzisz i wykorzystasz swoją kreatywność! W 10 minut stworzymy razem coś wyjątkowego! Plecak, własna świeca, a może mydełko? To będzie wyjątkowy czas! Organizator: Formy Kolory
Warsztaty kreatywno – edukacyjne
W ramach warsztatów kreatywno – edukacyjnych dzieci będą miały okazję zwiedzić najdalsze zakątki świata nauki, a także rozwinąć swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez zabawę. Organizator: Joanna Dobaczewska
Czar PRL – dzieciństwo minionej epoki
Wspólnie wybierzemy się w podróż do przeszłości, która będzie niezapomnianym i pouczającym przeżyciem. Biorąc udział w licznych zabawach, grach i zadaniach poznamy również czasy dzieciństwa naszych rodziców! Organizator: Muzeum Czar PRL
Bezpieczne Wakacje z Kapitanem Wyderką i Borsukiem
Podczas spotkań dzieci poznają podstawowe zasady bezpiecznego zachowania podczas podróży oraz wypoczynku nad wodą, w lesie i w górach. Organizator: Komisariat Rzeczny w Warszawie oraz Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji

W repertuarze pojawią się filmy do wyboru:
„Angry Birds Film” – Wraz z bohaterami filmu trafimy na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe, kolorowe ptaki-nieloty, a pośród nich – ptasi outsiderzy: temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. Idylliczne życie na wyspie przerywa jednak przybycie tajemniczych zielonych świnek...
„Alicja po drugiej stronie lustra” – Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie. „Gdzie jest Dory” – Zapominalska morska rybka Dory udaje się w podróż do Kalifornii, by odnaleźć utraconą rodzinę.
„Bardzo Fajny Gigant” – Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie,który odkrywa przed nią sekrety i cuda magicznej krainy. Ekranizacja uwielbianej przez czytelników powieści Roalda Dahla, która od dnia swej premiery w 1982 roku wciąż zachwyca!
„Szajbus i pingwiny” – Pies najlepszym przyjacielem pingwina? Oczywiście! Zabawna i podnosząca na duchu historia sympatycznego, choć kompletnie nieobliczalnego czworonoga, który ocalił przed zagładą stado pingwinów. Ta nieprawdopodobna historia wydarzyła się naprawdę w Australii i wzruszyła cały świat.
„7 krasnoludków i Królewna Śnieżka - Nowe przygody" - W świecie Siedmiu Krasnoludków nie ma czasu na nudę. Tu ciągle coś się dzieje. Pewnego dnia uciekająca przed złym wilkiem Zosia zostaje uratowana przez przebojowych małych bohaterów, o wielkich sercach. Krasnoludki wraz z Królewną Śnieżką pomogą dziewczynce odnaleźć tatę. Podczas wielkiej wyprawy czeka ich mnóstwo przygód z pięknym, bajkowym przesłaniem, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a siła miłości, która łączy rodzinę, pozwoli odnaleźć się kochającym osobom, nawet na końcu świata.
„Daleko na Północy” – Sankt Petersburg, 1892 rok. Młoda arystokratka Sasza interesuje się historią swojego dziadka podróżnika. Znany eksplorator zaprojektował wspaniały statek arktyczny, którym popłynął na wyprawę w kierunku bieguna północnego. Niestety, z tej wyprawy już nie powrócił. Sasza samotnie wyrusza w podróż śladami dziadka, chcąc przy okazji odnaleźć słynny statek.
„Epoka Lodowcowa 5: Mocne uderzenie” – Bohaterowie czterech filmów z serii "Epoka lodowcowa", które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos. Tam niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do "mocnego uderzenia", Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.
„Mój przyjaciel smok” – Osierocony Pete zostaje przygarnięty przez rodzinę, która jest wobec niego okrutna. Jedynymi przyjaciółmi chłopca stają się smok Elliott oraz zamieszkująca latarnię morską para.
„Wszystkowidząca” – Dina ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomogła rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a Drakan chce przejąć władzę. Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Dina chce uciec z zamku, ale aby to zrobić, będzie musiała przejść przez legowisko smoków. Będzie to wyjątkowa trudna i obfitująca w niebezpieczne przygody przeprawa...
„Boy 7” – Kiedy Sam budzi się w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam dostał, ani skąd pochodzi. Rozpaczliwie szuka śladów swojej tożsamości w niewielkiej zawartości plecaka. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego życie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zaczyna powoli odkrywać przerażającą prawdę o tym kim jest i co z mu zrobiono. Ekscytujący thriller sci-fi, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.
„Kod M” – Uparta i ambitna Isabel rozpoczyna poszukiwania legendarnego miecza słynnego D'Artagnan. Jedyną wskazówką jest tajny kod, który doprowadzi do skarbu. Rozszyfrowanie go nie jest jednak proste. Dziewczynie pomaga jej kuzyn oraz przyjaciel. Razem postanawiają wyruszyć na poszukiwania. Okazuje się jednak, że nie są jedynymi śmiałkami, którzy chcą zdobyć cenny miecz. Wyprawa dostarczy nie tylko przygód, ale również pozwoli się przekonać ile warci są prawdziwi przyjaciele.

4. Wakacje w Kinie Praha:
27 czerwca – 31 sierpnia
Ceny biletów:
12 zł – cena dotyczy bajek od poniedziałku do piątku, które rozpoczynają się pomię


Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 12:13