image1

Uwaga!!!

Zmiana godzin pracy Biblioteki w Warszawie wraz z Filiami w okresie Świąt Wielkanocnych:

19 kwietnia (Wielki Piątek) – 9.00-15.00

20 kwietnia (Wielka Sobota) – nieczynne

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo

8 marca 2019 r. - Kotka Milusia w Szpitalu Dziecięcym - zajęcia biblioterapeutyczne dla małych pacjentów
Wpisany przez Maciej Bidelski   
czwartek, 14 marca 2019 09:27

Za nami kolejne zajęcia biblioterapeutyczne w szpitalu. Nasza koleżanka Milena zapoznała dzieci z książką Kotka Milusia Eleny Molisani. To historia spotkania pięknej kotki i wolnej myszki. Czy te zwierzęta mogą odnaleźć wspólny język? O tym właśnie przekonali się nasi pacjenci. Była to opowieść o samotności i wolności w życiu. Piękne ilustracje Alessando Sanny sprawiły, że dzieci choć na chwilę weszły w koci świat! „Kotka Milusia” to opowieść dla wszystkich miłośników i miłośniczek kotów, nie tylko tych najmłodszych.

1 2

Po zapoznaniu się z treścią bajki rozmawialiśmy o znanych kotach tj: Kot Filemon i Bonifacy, Hello Kitti, ale pacjenci poznaliśmy też kota Maneki – neko (jap. 招き猫). Prowadząca wyjaśniła dzieciom, że jest to kot zapraszający, wabiący klientów do sklepów w Japonii. Dlatego można go spotkać w witrynach sklepowych.

4 5

Dzieci na zajęciach zrobiły własnoręcznie kota, czyli kotkę Milusię. Origami nie jest łatwe, ale poradzili sobie. Dla chętnych podajemy link, który Wam pomoże zrobić to w domu.


11 6 7 8 9 10

Na koniec chętni ćwiczyli pismo japońskie i napisali dwa pierwsze wyrazy w tym języku. Były to NERO – kot i NEZUMI – MYSZ, SZCZUR. Jeśli chce możecie poćwiczyć w domu. Mamy nadzieję, że dzieci na chwilę zapomniały o tym, że są w szpitalu i miło spędziły czas.

12 13 14 15

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2019 09:56