image1 image2 image3 image4 image5 image6

UWAGA !!!

W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 informujemy, że Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. KEN w Warszawie oraz jej filie będą

ZAMKNIĘTE DLA CZYTELNIKÓW
od dnia 13 MARCA do odwołania

Czytaj więcej

Jesteś tutaj: Start

wwe_b

MOODLE

Partnerzy
i instytucje wspierające

portal-logo

logo_dark-1

logo_niepelnosprnik

TPUW logo


Katalog

integro

Klauzula informacyjna - tutaj
IBUK1 ACADEMICA Polona_logo logo_msib

Do Pedagogicznej zapraszamy

Gdy za oknem wirus czeka,
co tu robić ciągle w domu –
poszukajcie w bibliotekach
przyszło to do głowy komuś?

Czytaj więcej


baner_zostan_w_domu_czytaj_e-booki_640x250_0320_a_v1

Szanowni Państwo,

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie oraz jej Filie udostępniają czytelnikom Biblioteki zdalny dostęp do bazy IBUK LIBRA. Aby otrzymać kod dostępu należy wysłać maila na adres: Biblioteka Główna - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Filia w Błoniu - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Filia w Grodzisku Mazowieckim - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Filia w Nowym Dworze Mazowieckim - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Filia w Sochaczewie - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Filia w Żyrardowie - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W treści maila o temacie: IBUK, proszę podać imię i nazwisko oraz nr karty bibliotecznej. Będziemy dokładać starań, by przesyłać Państwu kody jak najszybciej (do 24 godzin), ale z uwagi na rotacyjny system pracy w poszczególnych placówkach uzależnione to będzie od możliwości organizacyjnych. Wysyłanie kodów realizowane będzie w dniach od poniedziałku do piątku.

Z życzeniami zdrowia pracownicy PBW


Nowości

Książki Filmy Audiobooki Gry
cover590.jpg img_0001 1 img_0007

Informator na rok szkolny 2019/2020

informator


Miedzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i 215. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie prezentuje grę znajdującą się w zbiorach placówki BrainBox Bajki. Zapraszamy do zabawy w gronie rodzinnym, a po kwarantannie do gmachu biblioteki gdzie czeka na Czytelników wiele interesujących zbiorów.

brainbox

BrainBox Bajki Baśniowy Turniej Spostrzegawczośći - zabawa literacka dla starszych grup przedszkolnych i uczniów klas I-III szkoły podstawowej – opis zabawy
Bajki – prezentacja


Przeczytaliśmy - polecamy

Dziecko i baśnie świata w kontekście wczesnej edukacji, red. Urszula Chęcińska, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, 2016, ISBN 978-83-7972-063-7, IBUK.

2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, dlatego zapraszamy do lektury publikacji o baśniach i bajkach dla dzieci.

Z pewnością każdemu z nas ktoś w dzieciństwie czytał baśnie i bajki. Teraz czytamy je własnym dzieciom i wnukom. Zastanawialiśmy się nad tym, czy robimy to świadomie? Czy oswoiliśmy już własne lęki z dzieciństwa? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytania brzmi „nie” warto bliżej zapoznać się z książką Dziecko i baśnie świata w kontekście wczesnej edukacji.

dziecko i basnie

Czytaj więcej

Słowo na A / Nikodem Sadłowski

Prawdziwa, wzruszająca opowieść o życiu z niewerbalnym Maksem, u którego w wieku dwóch lat zdiagnozowano autyzm. Autor jest jego ojcem.

slowo na a

Czytaj więcej


01.04.2020 r. - „Nasze pomysły na biblioteczną pracę zdalną”, czyli wirtualne spotkanie sieci „Inspiracje są wśród nas”

Nauczycielkom-bibliotekarkom, uczestniczkom Sieci Współpracy i Samokształcenia „Inspiracje są wśród nas” niestraszna jest narodowa kwarantanna. Chociaż tęsknią za swoimi uczniami i szkolnymi bibliotekami mają pełne ręce roboty, a głowy pełne pomysłów. Specjalnie dla nich koordynująca pracę sieci Katarzyna Gołubiew zorganizowała spotkanie za pośrednictwem platformy ZOOM.

spotkanie sieci 1

Czytaj więcej


Praca zdalna nauczyciela bibliotekarza

W związku z dużą ilością pytań od nauczycieli bibliotekarzy "czy?" i "jak?" możemy pracować zdalnie postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu nasze propozycje różnych działań. Mamy nadzieję, że będą one wskazówką i pomocą dla nauczycieli bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych.

word art

Czytaj więcej


31 marca 2020 r. startuje Biblioteka Pirackich Tropów zapraszamy do wirtualnego Matematycznego Pokoju Zagadek

AHOJ PRZYGODO! ZNAJDŹCIE Z NAMI SKARB PIRATÓW!

paint and paper
Czytaj więcej


11.03.2020 r. - Escape room – to nie jest trudne

11 marca 2020 r. w godz. 9.30-12.00 odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli „Escape room – to nie jest trudne”.

escape room

Czytaj więcej


Drodzy Czytelnicy,
miło nam poinformować, że, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, dołączyła do instytucji współpracujących z POLONĄ – polską biblioteką cyfrową a zarazem jedną z największych bibliotek cyfrowych na świecie.
Na początek przedstawiamy kolekcję "Szkolne programy nauczania wydane do 1949 roku". Można z niej korzystać już od 20.02.2020 r. Zawiera ona programy nauczania począwszy od wychowania przedszkolnego poprzez wszystkie etapy i przedmioty nauczania. Kolekcja będzie stale uzupełniana.
Unikalne zasoby PBW będą systematycznie digitalizowane i umieszczane w kolejno tworzonych kolekcjach tematycznych takich, jak:
1. Podręczniki szkolne wydane do 1949 roku,
2. Poradniki dla nauczycieli i materiały metodyczne,
3. Komisja Edukacji Narodowej.
Digitalizowane w PBW obiekty są przeznaczone do wolnego dostępu (domena publiczna).
Zapraszamy:
https://polona.pl/collections/institutions/16/

PBW_zdjecieinstytucji_wersja2