image1 image2 image3 image4 image5 image6

Patron roku 2015 - teatr polski

„Teatr jako zjawisko w świecie zdarzeń, a może cudów nawet, jawi się w mojej wyobraźni w postaci żywego, ukrwionego organu, w którym każda tkanka, żyłka, naczynko, ma przeznaczoną funkcję i tak związane w kawał pulsującego mięcha – świeci wszystkimi kolorami tęczy, a  czasem prószy łagodnym blaskiem świecy, a czasem wybucha neonową racą, zależnie od czasu, mody, aktualnych potrzeb czy fantazji twórczych."

(Zofia Kucówna – polska aktorka teatralna i filmowa )

Jesteś tutaj: Start

Katalog on-line

OPAC

IBUK Libra

IBUK1

MOODLE

portal-logo

logo_niepelnosprnik


Uwaga czytelnicy!

W dniach 8.09.2015-11.09.2015 r. z powodu reinstalacji systemu Prolib we wszystkich placówkach sieci PBW zbiory będą udostępniane tylko w Czytelni przy wykorzystaniu katalogów tradycyjnych.

W Wypożyczalni będą przyjmowane tylko zwroty.
Wypożyczanie, rezerwowanie, zamawianie i prolongowanie będzie niemożliwe.
KATALOG OPAC WWW BĘDZIE NIECZYNNY.


W związku ze zmianami organizacyjnymi w siedzibie przy ul. Smyczkowej 14 zwroty dokumentów wypożyczonych w tej siedzibie są przyjmowane w Bibliotece Głównej przy ul. Gocławskiej 4. Zapraszamy czytelników wypożyczających do tej pory w siedzibie przy ul. Smyczkowej 14 do korzystania ze zbiorów w bibliotece przy ul. Gocławskiej 4. Za utrudnienia przepraszamy.


Zachęcamy do przeczytania

cover296 cover295 cover291cover294


Polecamy książki pedagogiczne wybrane we współpracy z psychologami
Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej UNIWERSYTET DLA RODZICÓW
ułatwiające pracę wychowawczą i kontakty interpersonalne.

polka 010mmcite

Relacje z wydarzeń

26.05.2015 r. - Finał XXII edycji wojewódzkiego konkursu „Wydajemy Własną Książkę”

Laureaci warszawskiego konkursu „Wydajemy Własną Książkę” spotkali się w tym roku 26 maja w czarnoleskim Muzeum Jana Kochanowskiego, gdzie wśród licznych pamiątek po wielkim poecie dokonali podsumowania programu. Uczestniczyło w nim ponad 200 autorów ze szkół i placówek całego województwa mazowieckiego. Wręczenie nagród nastąpiło w amfiteatrze, po czym wszyscy udali się na ognisko, przy którym pieczono kiełbaski i … snuto plany na rok przyszły.

4

Czytaj więcej